Akriliniai lateksiniai vidaus dažai AF 610

Akriliniai lateksiniai vidaus dažai

Akriliniai lateksiniai vidaus dažai

Ekologiški;
Atsparūs šlapiam trynimui (2 klasė);
Tonuojami pagal Alpol ir kitų žinomiausių gamintojų spalvų paletes

Dažų kaina:      5 l - 12,59 €
                      10 l - 22,99 €

Vandeniu skiedžiami dažai dekoratyviniams ir apsauginiams sluoksniams dažyti ant visų tvirtų, apsaugotų nuo drėgmės, naujų ir atnaujinamų mineralinių ir organinių paviršių. Sukuria patvarų ir elastingą, matinį sluoksnį, ypač atsparų trynimui ir plovimui. Gaminami ALPOL COLOR spalvų paletės ir kitų palečių pasirinktinių spalvų

Pagrindas ir jo paruošimas

Akrilinių lateksinių dažų pagrindo rūšis:

Tinkamai išdžiovintas, mineralinis cemento ir kalkių, cemento, gipso tinkas, akrilo, gipso, cemento ir kalkių lyginamieji glaistai, betono paviršiai, gipskartonio plokštės, tvirtai su pagrindu sujungti dispersinių dažų sluoksniai.

Akrilinių lateksinių dažų pagrindo paruošimas:

Pagrindas turi būti sausas, švarus, tvirtas ir patvarus, nedulkėtas, be riebalų ir kristalinių dėmių. Pašalinti visus netvirtus, nuo pagrindo atšokusius sluoksnius. Nelygumus išlyginti ir užglaistyti. Senus dažų sluoksnius nuplauti vandeniu su valikliu. Aliejinių dažų sluoksnius nušveisti iki tikrojo pagrindo. Senus, sugeriančius ar dulkėtus (stipriai kreidingus) paviršius nudažyti giliosios skvarbos gruntu ALPOL AG 700. Jeigu dažai naudojami ant naujo mineralinio pagrindo (pvz., cemento, cemento ir kalkių tinko), prieš tai pagrindą būtina bent 4 savaites džiovinti. Gipsinio tinko atveju šis laikotarpis turėtų būti bent 2 savaitės. Esant grybeliams ar pelėsiams, būtina juos neutralizuoti preparatu ALPOL AI 790, paskiau paviršių nuplauti švariu vandeniu ir palikti išdžiūti. Prieš pradedant darbus būtina apsaugoti visus paviršius, kurių neketinama dažyti. Bent 3 valandos prieš dažant tikrąjį slouksnį rekomednuojama naujus arba nedažytus pagrindus padengti gruntiniu sluoksniu baltais akriliniais dažais ALPOL AF 605, praskiestais vandeniu 9:1 santykiu.

Naudojimo būdas

Akrilinių lateksinių dažų naudojimo būdas:

Pakuotėje yra paruoštas naudoti produktas. Gerai išmaišytus dažus tepti dažymo voleliu, teptuku arba purkšti oro srove (purškiant oro srove būtina atitinkamai parinkti pulverizavimo parametrus). Antrą sluoksnį galima dažyti, kai visiškai išdžiūsta pirmasis. Po maždaug 12 valandų sluoksnis sukietėja tiek, kad patalpos yra tinkamos naudoti. Rekomenduojama visą patalpą dažyti vienos gamybos serijos dažais arba sumaišyti skirtingų gamybos serijų dažus, kad nesiskirtų spalvotų dažų atspalviai.

Pastabos, rekomendacijos

Darbų atlikimo sąlygos:

Dažyti, kai aplinkos ir pagrindo temperatūra nuo +5 °C iki +25 °C. Dėl žemos temperatūros ir didelės oro drėgmės pailgėja dažų džiūvimo trukmė. Ypač būtina atkreipti dėmesį, kad patalpos būtų gerai vėdinamos. Dažant dažus reguliariai maišyti, o jeigu nenaudojami – sandariai uždaryti. Į dažus nepilti jokių kitų dažų ar preparatų.

Pastabos:

Techniniai duomenys ir informacija apie naudojimo būdą nurodyti (23±2) °C temperatūros ir (50±5) % oro santykinio drėgnio sąlygomis. Kitomis sąlygomis džiūvimo trukmė gali keistis. Naudoti apsauginius akinius. Patekus į akis, nedelsiant gerai praplauti vandeniu ir kreiptis į gydytoją. Saugoti odą – dėvėti apsauginius rūbus ir mūvėti apsaugines pirštines. Saugoti nuo vaikų. Šviežius nešvarumus valyti vandeniu. Gamintojas neatsako už žalą, padarytą netinkamai ar ne pagal paskirtį naudojant gaminį.

Akrilinių lateksinių dažų laikymo sąlygos

Originalioje, nepažeistoje, sandariai uždarytoje pakuotėje nuo +5 °C iki +25 °C temperatūroje – 18 mėnesių nuo pagaminimo datos. Produktą saugoti nuo šalčio pervežant ir laikant.

Bendrieji patarimai:

Darbus atlikti laikantis statybos darbų reikalavimų, atitinkamų darbo saugos normų ir taisyklių.

Taikomasis dokumentas: PN-EN 13300:2002. Produktui suteiktas Valstybinio higienos instituto higienos pasas.

Techniniai duomenys

Akrilinių lateksinių dažų techniniai duomenys:

Sudėtis: akrilo lateksas, titano baltasis, mineraliniai užpildai, neorganiniai pigmentai ir priedai

Tūrio tankis:

apie 1,5 kg/dm3

Sausųjų medžiagų kiekis:

apie 61 % masės

Vieno sluoksnio džiūvimo trukmė:

apie 3 val.

Džiūvimo trukmė iki visiško tinkamumo naudoti:

apie 12 val.

Kontrasto koeficientas (padengimo geba):

2 klasė, kai išeiga 6 m2/l

Dažų rūšis [PN-C-81914:2002]:

I rūšis (atsparūs šveičiant drėgnuoju būdu)

Blizgesio laipsnis (veidrodinis blizgesys):

matinis

Didžiausias grūdų dydis:

smulkūs (≤ 100 µm)

Atsparumas drėgnajam šveitimui:

2 klasė

Lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis:

≤ 30 g/l

pH reakcija:

apie 8,5

Išeiga dažant du kartus:

apie 6 m2/l

Sąnaudos dažant du kartus:

apie 0,17 l/m2

Spalva:                                                                                                        balta ir kai kurios spalvos pagal ALPOL COLOR spalvų paletę

Gamintojas

ALPOL GIPS Sp. z o.o., Fidor, 26-200 Końskie, Lenkija

Prekybos skyrius: tel. +48 41/ 372 11 09, fax +48 41/ 372 11 13www.alpol.pl