Akriliniai vidaus dažai balti AF 605

Akriliniai sienų dažai balti

Akriliniai vidaus dažai balti

Ekologiški;
Sukibimą gerinantys gruntiniai dažai vidaus paviršiams;
Vidaus sienų ir lubų dažymui;

Dažų kaina:      5 l - 9,99 €
                       10 l - 17,99 €

Vandeniu skiedžiami akriliniai dažai baltomis dangomis padengti visus tvirtus, drėgmės neveikiamus mineralinius ir organinius pagrindus. Ypač rekomenduojami naudoti kaip gruntiniai dažai pirmą kartą dažant ir pagrindui paruošti prieš dažant paviršiaus dažais. Puikiai išlygina ir sumažina pagrindo įgertį. Sudėtyje esantis didelis užpildų ir pigmentų kiekis suteikia gerų slepiamųjų savybių. Pagerina paviršiaus dažų sukibimą ir ženkliai sumažina jų sąnaudas. Tinka naudoti gyvenamuosiuose, visuomeninės paskirties ir pramoniniuose pastatuose.

Pagrindas ir jo paruošimas


Akrilinių vidaus dažų pagrindo rūšis:

Tinkamai išdžiovintas, mineralinis cemento ir kalkių, cemento, gipso tinkas, polimeriniai, gipso, cemento ir kalkių lyginamieji glaistai, betono paviršiai, gipskartonio plokštės, tvirtai su pagrindu sujungti dispersinių ir mineralinių dažų sluoksniai.

Akrilinių vidaus dažų pagrindo paruošimas:

Pagrindas turi būti sausas, švarus, tvirtas ir patvarus, nedulkėtas, be riebalų ir kristalinių dėmių. Pašalinti visus netvirtus, nuo pagrindo atšokusius sluoksnius. Nelygumus išlyginti ir užglaistyti. Senus dažų sluoksnius nuplauti vandeniu su valikliu. Aliejinių dažų sluoksnius nušveisti iki tikrojo pagrindo. Senus, sugeriančius ar dulkėtus (stipriai kreidingus) paviršius nudažyti giliosios skvarbos gruntu ALPOL AG 700. Jeigu dažai naudojami ant naujo mineralinio pagrindo (pvz., cemento, cemento ir kalkių tinko), prieš tai pagrindą būtina bent 4 savaites džiovinti. Gipsinio tinko atveju šis laikotarpis turėtų būti bent 2 savaitės. Esant grybeliams ar pelėsiams, būtina juos neutralizuoti preparatu ALPOL AI 790, paskiau paviršių nuplauti švariu vandeniu ir palikti išdžiūti. Prieš pradedant darbus būtina apsaugoti visus paviršius, kurių neketinama dažyti.

Naudojimo būdas

Akrilinių vidaus dažų naudojimo būdas:

Pakuotėje yra paruoštas naudoti produktas. Pirmam gruntiniam sluoksniui pakloti rekomenduojama dažus skiesti vandeniu 9:1 santykiu. Gerai išmaišius tepti dažymo voleliu, teptuku arba purkšti (purškiant mašininiu būdu būtina tinkamai parinkti purškimo parametrus). Po maždaug 3 valandų sluoksnis sukietėja tiek, kad galima dažyti paviršiniais dažais. Dengiamajam sluoksniui rekomenduojama naudoti ALPOL COLOR spalvų paletės šveitimui atsparius paviršinius akrilinius lateksinius ALPOL AF 610 arba lateksinius silikoninius ALPOL AF 615 dažus.

Pastabos, rekomendacijos

Darbų atlikimo sąlygos:

Dažyti, kai aplinkos ir pagrindo temperatūra nuo +5 °C iki +25 °C. Dėl žemos temperatūros ir didelės oro drėgmės pailgėja dažų džiūvimo trukmė. Ypač būtina atkreipti dėmesį, kad patalpos būtų gerai vėdinamos. Dažant dažus reguliariai maišyti, o jeigu nenaudojami – sandariai uždaryti. Į dažus nepilti jokių kitų dažų ar preparatų.

Pastabos:

Techniniai duomenys ir informacija apie naudojimo būdą nurodyti (23±2) °C temperatūros ir (50±5) % oro santykinio drėgnio sąlygomis. Kitomis sąlygomis džiūvimo trukmė gali keistis. Naudoti apsauginius akinius. Patekus į akis, nedelsiant gerai praplauti vandeniu ir kreiptis į gydytoją. Saugoti odą – dėvėti apsauginius rūbus ir mūvėti apsaugines pirštines. Saugoti nuo vaikų. Šviežius nešvarumus valyti vandeniu. Gamintojas neatsako už žalą, padarytą netinkamai ar ne pagal paskirtį naudojant gaminį.

Akrilinių vidaus dažų laikymas:

Originalioje, nepažeistoje, sandariai uždarytoje pakuotėje nuo +5 °C iki +25 °C temperatūroje – 18 mėnesių nuo pagaminimo datos. Produktą saugoti nuo šalčio pervežant ir laikant.

Bendrieji patarimai:

Darbus atlikti laikantis statybos darbų reikalavimų, atitinkamų darbo saugos normų ir taisyklių.  Taikomasis dokumentas: PN-EN 13300:2002. Produktui suteiktas Valstybinio higienos instituto higienos pasas.

Techniniai duomenys

Techniniai duomenys:

Sudėtis: akrilo vandens dispersija, titano baltasis, mineraliniai užpildai, neorganiniai pigmentai ir priedai

Tūrio tankis:

apie 1,56 kg/dm3

Vieno sluoksnio džiūvimo trukmė:

apie 3 val.

Sausųjų medžiagų kiekis:

apie 62 % masės

Blizgesio laipsnis (veidrodinis blizgesys):

matinis

Dažų rūšis [PN-C-81914:2002]:

I rūšis (atsparūs šveičiant drėgnuoju būdu)

Atsparumas drėgnajam šveitimui:

3 klasė

Lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis:

≤ 30 g/l

pH reakcija:

apie 8,6

Išeiga dažant vieną kartą:

iki 8÷12 m2/l *

Sąnaudos dažant vieną kartą:

apie 0,08÷0,12 l/m2

Kontrasto koeficientas (padengimo geba):

3 klasė, kai išeiga 8 m2/l

Didžiausias grūdų dydis (granuliacija):

smulkūs (≤ 100 µm)

Spalva:

balta

* atsižvelgiant į pagrindo įgertį ir šiurkštumą bei naudojamą įrankį

Gamintojas:

ALPOL GIPS Sp. z o.o., Fidor, 26-200 Końskie, Lenkija

Prekybos skyrius: tel. +48 41/ 372 11 09, fax +48 41/ 372 11 13www.alpol.pl

Darbas atliktas beoriu dažymu su Alpol AF 605, darbą atliko Simonas www.beorisdazymas.lt