Nanosilikoniniai fasadiniai dažai SALSA AF 680

Nanosilikoniniai fasadiniai dažai SALSA

Nano silikoniniai fasadiniai dažai SALSA

Ekologiški;
Kvėpuojantys;
Hidrofobiški;
Pralaidūs vandens garams;
Atsparūs aplinkos poveikiui;
Atsparūs grybeliams ir pelėsiams;
Vidaus ir išorės darbams;
Tonuojami pagal Alpol ir kitų žinomiausių gamintojų spalvų paletes


Dažų kaina:      5 l - 24,99 €
                       10 l - 47,99 €

Visiems tvirtiems mineraliniams ir organiniams, naujiems ir atnaujinamiems paviršiams dekoratyviniu ir apsauginiu sluoksniu dažyti. Rekomenduojami senoviniams objektams dažyti juos atnaujinant ir naudoti kaip ALPOL EKO PLUS su polistirenu bei ALPOL EKO PLUS WM su mineraline vata šiltinimo sistemų baigiamoji danga.  Sukuria garams laidžią, patvarią ir elastingą, matinę dangą, labai atsparią nešvarumams ir neigiamam aplinkos sąlygų poveikiui (krituliams, saulės spinduliams, ribinėms temperatūroms, dūlėjimui).    Sandari vidinė mikrostruktūra suteikia galimybę veiksmingai ir tolygiai savaime nusivalyti lietaus veikiamam dažų paviršiui ir sumažina tikimybę nuobėgoms atsirasti. Pasyvioji ir aktyvioji apsauginė formulė NanoBioResistant® sujungia antibakterines ir priešgrybelines aktyviųjų nanodalelių (pasyvioji apsauga) ir naujausios kartos paviršinių biocidų kapsulėse (aktyvioji apsauga) savybes ir užtikrina kompleksinį ir ilgalaikį atsparumą biologinei korozijai. Spalvos pagal ALPOL COLOR spalvų šabloną.

 

Pagrindas ir jo paruošimas


Pagrindai:

ALPOL EKO PLUS i ALPOL EKO PLUS šiltinimo sistemų mineralinis ALPOL AT 319÷337 ir nanosilikoninis ALPOL AT 380÷387, tinkamai subrandintas cemento ir kalkių tinkas, betono paviršiai ir kiti mineraliniai pagrindai. Tinkas ir dažų sluoksniai organinių rišiklių (polimerų, akrilo, silikono) pagrindu. Nenaudoti PVC ir medienos pagrindams dažyti. 

Pagrindo paruošimas:

Pagrindas turi būti sausas, švarus, tvirtas ir patvarus, nedulkėtas, be riebių dėmių, biologinės ir cheminės kilmės nuobėgų (druskų ar korozijos). Senus pagrindus būtina nuplauti suslėgtu vandeniu. Pašalinti visus netvirtus, nuo pagrindo atšokusius sluoksnius. Nelygumus išlyginti ir užglaistyti. Įgeriančius ar dulkėtus (stipriai kreidinius) mineralinius pagrindus prieš dažant gruntuoti silikatiniu polimeriniu mineralinių pagrindų gruntu ALPOL AG 707. Jeigu dažomas naujas tinkas, tinkamai išdžiovinti ir subrandinti: cemento ir kalkių bei dekoratyvinį mineralinį tinką bent 14 dienų, tinką organinių (akrilo, silikono) rišiklių pagrindu bent 3 dienas. Esant nepalankioms orų sąlygoms ir storesnių nei 2 cm cemento ir kalkių tinko atveju brandinti atitinkamai ilgiau. Jeigu pagrindas netolygiai įsigeria arba atsiranda kristalinių druskų nuobėgų, dėl kurių sudėtinga dažyti ir atsiranda dėmių bei dažų sluoksnio spalvos pakeitimų, rekomenduojama prieš dažant paviršių gruntuoti gruntu ALPOL AG 701. Naudojant gruntą ALPOL AG 701 taip pat galima sutrumpinti dekoratyvinio mineralinio tinko brandinimo laikotarpį iki 7 dienų.

Naudojimo būdas


Naudojimo būdas:

Pakuotėje yra paruoštas naudoti produktas. Gerai išmaišytus dažus tepti dažymo voleliu, teptuku arba purkšti (purškiant mašininiu būdu būtina atitinkamai parinkti purškimo parametrus). Rekomenduojama dažyti dviem sluoksniais. Dažant pirmą sluoksnį, jeigu reikia, dažus galima skiesti nedideliu vandens kiekiu (iki 10%). Antrą sluoksnį galima dažyti, kai visiškai išdžiūsta pirmasis. Mechaniniu būdu purkšti tik nesant vėjo. Nutraukus dažymo darbus, įrankius palikti dažuose. Rekomenduojama visą fasadą dažyti vienos gamybos serijos dažais arba sumaišyti skirtingų gamybos serijų dažus, kad nesiskirtų spalvotų dažų atspalviai.  Dažant dažus reguliariai maišyti, o jeigu nenaudojami – sandariai uždaryti. Panaudotus darbo įrankius plauti vandeniu.

Pastabos, rekomendacijos


Darbų atlikimo sąlygos:

Darbus atlikti, kai aplinkos ir pagrindo temperatūra nuo +5 °C iki +25°C. Į dažus nepilti jokių kitų dažų ar preparatų. Nedažyti saulės spindulių tiesiogiai veikiamų paviršių, pučiant stipriam vėjui ir esant aukštam oro drėgniui. Vienas dažų sluoksnis džiūsta apie 3 valandas. Dažų sluoksnis visiškai sukietėja po mažiausia 24 valandų. Žema temperatūra ir aukštas drėgnis pailgina dažų džiūvimo ir kietėjimo laiką. Naują dažų sluoksnį, kol visiškai išdžiūsta, saugoti nuo kritulių tinkamai uždengiant, nes dėl netinkamų dažymo ir dažų džiūvimo sąlygų gali atsirasti spalvos pakitimų ir skirtis atspalviai.

Pastabos:
Techniniai duomenys ir informacija apie naudojimo būdą nurodyti (23±2)°C temperatūros ir (50±5)% oro santykinio drėgnio sąlygomis. Kitomis sąlygomis džiūvimo trukmė gali keistis. Naudoti apsauginius akinius. Dažų patekus į akis, nedelsiant akis gerai praplauti vandeniu ir kreiptis į gydytoją. Taip pat saugoti odą – dėvėti apsauginius rūbus ir mūvėti apsaugines pirštines. Saugoti nuo vaikų. Šviežius nešvarumus valyti vandeniu. Gamintojas neatsako už žalą, padarytą netinkamai ar ne pagal paskirtį naudojant gaminį.

Laikymas:

Originaliose, nepažeistose pakuotėse ir sausose patalpose 12 mėnesių nuo pagaminimo datos. Saugoti, kad neužšaltų pervežant ir laikant.

Bendrieji patarimai:

Darbus atlikti laikantis statybos darbų taisyklių ir DSS reikalavimų, taip pat ALPOL EKO PLUS arba ALPOL EKO PLUS WM šiltinimo sistemų instrukcijų bei Statybos technikos instituto instrukcijų Nr. 418/2007 ir 447/2009 rekomendacijų. Jeigu dažomi pastatų lauko šiltinimo sistemų paviršiai, būtina vengti naudoti tamsias spalvas, kurių šviesos atspindžio koeficientas Y yra mažesnis nei 20%.

Produktas yra sertifikuotų sistemų ALPOL EKO PLUS ir ALPOL EKO PLUS WM, kurioms išduotos atitikties deklaracijos, dalis.

Taikomieji dokumentai: PN-EN 1062-1:2005, Statybos technikos instituto techniniai liudijimai (ITB).

Produktui suteiktas Valstybinio higienos instituto higienos pasas.

Techniniai duomenys

Techniniai duomenys

Sudėtis: silikoninių dervų vandens dispersija, neorganiniai pigmentai, mineraliniai užpildai, priedai

Tūrio tankis:

apie 1,5 kg/dm3

Vieno sluoksnio pradinio džiūvimo laikas:

apie 3 val.

Antro sluoksnio dažymo laikas:

apie 24 val.

Dažų danga visiškai sukietėja po:

maždaug 24 val.

Blizgesys:

G3 (matinis)

Sluoksnio storis:

E3 (100–200 µm)

Grūdelių dydis:

S1 (smulkūs)

Vandens garų laidumo koeficientas:

V2 (vidutinis)

Vandens laidumas:

W3 (≤ 0,1 kg/(m2·h0,5))

Įtrūkių padengimas:

A0 (nėra reikalavimų)

Anglies dioksido laidumas:

C0 (nėra reikalavimų)

Sąnaudos du kartus dažant vidutinio šiurkštumo tinką:

apie 0,33 l/m2

Lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis:

≤ 40 g/l

Spalva: spalvos pagal ALPOL COLOR spalvų šabloną

Garantija

5 metai sistemoms ALPOL EKO PLUS ir ALPOL EKO PLUS WM.

Gamintojas

ALPOL GIPS Sp. z o.o., Fidor, 26-200 Końskie, Lenkija.

Prekybos skyrius: tel. +48 41/ 372 11 09, fax +48 41/ 372 11 13, www.alpol.pl