Silikatiniai fasadiniai dažai AF 660

Silikatiniai fasadiniai dažai

Silikatiniai fasadiniai dažai

Ekologiški;
Kvėpuojantys;
Pralaidūs vandens garams;
Atsparūs aplinkos poveikiui;
Atsparūs grybeliams ir pelėsiams;
Vidaus ir išorės darbams;
Tonuojami pagal Alpol ir kitų žinomiausių gamintojų spalvų paletes


Dažų kaina:      5 l - 19,99 €
                       10 l - 35,99 €

Visiems tvirtiems mineraliniams, naujiems ir atnaujinamiems paviršiams dažyti dekoratyviniu ir apsauginiu sluoksniu, fasadams dažyti. Rekomenduojami istoriniams ir senoviniams objektams dažyti bei ALPOL šiltinimo sistemų su polistirenu ir mineraline vata mineraliniam tinkui padengti. Stipriai dengiantys dažai, papildyti priedais, kurie saugo nuo pernelyg didelės vandens įgerties. Sukuria patvarią ir matinę dangą, labai atsparią nešvarumams ir neigiamam klimato sąlygų poveikiui (krituliams, saulės spinduliams, ribinėms temperatūroms ir dūlėjimui). Išsiskiria labai dideliu oro, vandens garų ir CO2 laidumu bei nepaprastu atsparumu mikroorganizmams (grybeliams, dumbliams, pelėsiams). Nekeičia pagrindo akytumo ir struktūros. Tai leidžia išsaugoti natūralią fasado paviršiaus išvaizdą. Spalvos pagal ALPOL COLOR spalvų paletę.

Pagrindas ir jo paruošimas

Pagrindo rūšis:

ALPOL šiltinimo sistemų dekoratyvinis mineralinis ir silikatinis tinkas, tinkamai išdžiovintas cemento kalkių tinkas, betono paviršiai ir kiti mineraliniai pagrindai. Nenaudoti dispersinių dažų, PVC ir medienos pagrindams dažyti.

Pagrindo paruošimas:

Pagrindas turi būti sausas, švarus, tvirtas ir patvarus, nedulkėtas, be riebių dėmių, biologinės ir cheminės kilmės nuobėgų (druskų ar korozijos). Senus pagrindus būtina nuplauti suslėgtu vandeniu. Pašalinti visus netvirtus, nuo pagrindo atšokusius sluoksnius. Nelygumus išlyginti ir užglaistyti. Sugeriančius ar dulkėtus (stipriai kreidingus) paviršius prieš dažant padengti gruntu ALPOL AG 707. Jeigu dažai naudojami ant naujo mineralinio pagrindo (pvz., cemento kalkių tinko), prieš tai pagrindą būtina bent 2 savaites džiovinti. Dekoratyvinį tinką galima dažyti anksčiausiai praėjus 3 dienoms, kai tinkas paklojamas.

Naudojimo būdas

Naudojimo būdas:

Pakuotėje yra paruoštas naudoti produktas. Gerai išmaišytus dažus tepti dažymo voleliu, teptuku arba purkšti (purškiant mašininiu būdu būtina atitinkamai parinkti purškimo parametrus). Rekomenduojama dažyti dviem sluoksniais. Dažant pirmą sluoksnį, jeigu reikia, dažus galima skiesti nedideliu vandens kiekiu (iki 10%). Antrą sluoksnį galima dažyti, kai visiškai išdžiūsta pirmasis. Mechaniniu būdu purkšti tik nesant vėjo. Nutraukus dažymo darbus, įrankius palikti dažuose. Rekomenduojama visą fasadą dažyti vienos gamybos serijos dažais arba sumaišyti skirtingų gamybos serijų dažus, kad nesiskirtų spalvotų dažų atspalviai. Dažant dažus reguliariai maišyti, o jeigu nenaudojami – sandariai uždaryti. Panaudotus darbo įrankius plauti vandeniu.

Pastabos, rekomendacijos

Darbų atlikimo sąlygos:

Darbus atlikti esant nuo +8°C iki +25°C aplinkos ir pagrindo temperatūrai. Į dažus nepilti jokių kitų dažų ar preparatų. Nedažyti saulės spindulių tiesiogiai veikiamų paviršių, pučiant stipriam vėjui ir esant aukštam oro drėgniui. Vienas dažų sluoksnis džiūsta apie 3 valandas. Sluoksnis visiškai sukietėja po mažiausia 24 valandų. Žema temperatūra ir aukštas drėgnis pailgina dažų džiūvimo ir kietėjimo laiką. Naują dažų sluoksnį, kol visiškai išdžiūsta, saugoti nuo kritulių tinkamai uždengiant, nes dėl netinkamų dažymo ir dažų džiūvimo sąlygų gali atsirasti spalvos pakitimų ir skirtis atspalviai. Per aukšta temperatūra dažant ir džiūstant dažams per greitai pašalina iš sistemos vandenį ir rišiklis nesukimba su mineraliniu pagrindu. Dėl šios priežasties vėliau patekus vandens nesurištas kalio stiklo vanduo gali migruoti į dangos paviršių, dėl ko gali atsirasti ilgalaikių nuobėgų ar spalvos pakitimų. Per žema temperatūra sulaiko vandenį sistemoje ir vėlina rišimą, dėl ko pablogėja dangos patvarumas ir atsiranda nuobėgų bei spalvos pakitimų.

Pastabos:

Techniniai duomenys ir informacija apie naudojimo būdą nurodyti (23±2)°C temperatūros ir (50±5)% oro santykinio drėgnio sąlygomis. Kitomis sąlygomis džiūvimo trukmė gali keistis. Dėmesio: stipriai šarminis produktas! Prieš dažant uždengti visus stiklo, klinkerio, keramikos, metalo ir natūralaus akmens paviršius. Naudoti apsauginius akinius. Dažų patekus į akis, nedelsiant akis gerai praplauti vandeniu ir kreiptis į gydytoją. Taip pat saugoti odą – dėvėti apsauginius rūbus ir mūvėti apsaugines pirštines. Saugoti nuo vaikų. Šviežius nešvarumus valyti vandeniu. Gamintojas neatsako už žalą, padarytą netinkamai ar ne pagal paskirtį naudojant gaminį.

Laikymas:

Originalioje, nepažeistoje pakuotėje ir sausose patalpose – 12 mėnesių nuo pagaminimo datos. Saugoti, kad neužšaltų pervežant ir laikant.

Bendrieji patarimai:

Darbus atlikti laikantis statybos darbų reikalavimų, standartų ir darbo saugos taisyklių, taip pat ALPOL šiltinimo sistemos instrukcijos rekomendacijų ir Statybos technikos instituto instrukcijų Nr. 418/2007 bei 447/2009 reikalavimų. Išduotas Valstybinio higienos instituto pasas.

Techniniai duomenys

Techniniai duomenys:

Sudėtis: kalio stiklo vanduo, neorganiniai pigmentai, priedai

Tūrio tankis:

apie 1,55 kg/dm3

Vieno sluoksnio džiūvimo trukmė:

apie 3 val.

Antro sluoksnio dažymo laikas:

po 24 val.

Dažų danga visiškai sukietėja:

po 24 val.

Blizgesys:

G3 (matinis)

Sluoksnio storis:

E3 (100–200 µm)

Grūdelių dydis:

S1 (smulkūs)

Vandens garų laidumo koeficientas:

V1 (didelis)

Vandens laidumas:

W1 (> 0,5 kg/(m2·h0,5))

Įtrūkių padengimas:

A0 (nėra reikalavimų)

Anglies dioksido laidumas:

C0 (nėra reikalavimų)

Sąnaudos du kartus dažant vidutinio šiurkštumo tinką:

apie 0,33 l/m2

Lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis:

≤ 40 g/l

Spalva: balta ir kai kurios spalvos pagal ALPOL COLOR spalvų paletę

Garantija:

5 metai ALPOL šiltinimo sistemoms.

Gamintojas:

ALPOL GIPS Sp. z o.o., Fidor, 26-200 Końskie, Lenkija

Klientų aptarnavimo skyrius: tel. +48 41 372 11 09, faks. +48 41 372 11 13,  www.alpol.pl